Jaak Väärsi Hobileht

Ükskõik mida sa teed või räägid, alati toob keegi välja, et see pole nii, temal oli just teisiti. On see töö juures või ammugi kalanduses, kus asjad sõltuvad ülimalt paljudest teguritest.

Kalanduses siis soodsad või ebasoodsad ilmaolud, landi suuruse seos saakkala suurusega, värvid, ridvad , nöörid või tamiilid ja mida kõike veel. Loed internetist või ajakirjadest kuidas tõelised profid paljudes asjades risti vastupidi väidavad. Näiteks kuidas püüda sihipäraselt suurt haugi või ahvenat. Lihtsalt eri tegureid on nii palju, aitab kui siirdud kõrvalveekogule ja paljud asjad on täitsa teisiti. Kalanduses on kõige keerulisem teha järeldust, et just see asi mida äsja muutsime, pani elu käima. Äkki hoopis kaladele tuli millegipärast sellel hetkel isu peale? Juhul kui sul on kalaleidja ja sa tead kindlalt, et kala  on kogu aeg all olnud, siis veel. Aga lihtsalt trollides või spinningut loopis ilma veealust olukorda nägemata võib teha väga ennatlikke järeldusi. Lihtsalt sattusite lõpuks kala peale, keda enne ei olnud? Kes püüab kindlal veekogul pidevalt ,parem veel,  iga päev ja analüüsib , see kindlasti saab paika enam levinud seaduspärasused.

Siiski mingid asjad on ka kalanduses paljudel juhtudel sarnase loogikaga ja on alati olemas erijuhud. Ärgem siis laskem teatud erijuhtude alusel põhja  üldist.