Structurescan/Side Imagin kasutamisel on parem mida rohkem on piksleid mida suuremal ekraanil 600×800 ja üle on parimad, sellest tuleb ju eraldusvõime. Kala täpid on laiema skaala kasutamisel väikesed, muidu neid ei näe. Just täpid, kalakaar tekib 2D anduriga (koonusega). Juhtivate tootjate seadmed on Lowrance/Simrad, kõva tegija on loomulikul Humminbird. Lisandunud on nüüd ka Garmin ja teisi. Osadel tootjatel on eesti edasimüüja tugev, kui midagi on, saab abi. Enamusega aga nii pole.
Andurid: mida pikem seda parem-kristalli pikkuse kasv suurendab teravust. Allpool enda tehtud võrdlus mõni aasta tagasi Emajõel kahe poi vahelisel joonel sõites, esialgne standardandur ja hiljem lisandunud pikem HD andur:
http://fishfinder.ee/wp-content/uploads/2015/09/Uus-ja-vana-andur.jpg
Paremal on uus andur, näete kui palju enam on detaile ja ka ulatus kahele poole on hulga laiem.
Andurist ja kujutisest veel allpool pildil, lülitasin pildile ainult anduri parempoolse kristalli, siin siis tulemus ekraanil:
http://fishfinder.ee/wp-content/uploads/2015/09/Ülekate.png
Nagu näete, mingi väga nõrk nähtavus on ka vertikaalteljest vasakule ja iseloomulik on SI pildile see, et otse paadi all olevad objektid justkui on pooleks, nähtavad nii paremal kui vasakul
Seadmetest veel niipalju, et on olemas ka 360 kraadi “radarina” pöörlevalt andurilt saadav ringpilt (pöörlemise tõttu siis ka seisval paadil) ja Lowrance lansseerib sügisel Structurescan lisa, mis näitab tõeliselt 3D ruumilist pilti.
Laias maailmas taibud nagu Rickard Rootsis teevad kahest Lowrance HD kristallist kokku ühe väga pika ja poogivad Humminbirdi “heale “kellale külge, mis enne olemas oli ja on hea!
Enda põhipaadi SS andur on kinnitatud oma tehtud kinnitus1 abil, et lasta ta alla skaneerimise ajal nii palju, et mootori jalg ei jääks ette varjama. Paljudel paatidel näeb ahtri ja mootori jala vahelt läbi,siis pole sellist asja vaja.
Kuna alati võib ette tulla millegi vastu sõitist, siis on kaitsemehhanism. Anduri lükkab alla gaasisilinder, üles tõmbad ise. Mootori poole nägemise lahendab väikesel paadil ka mootori kergitamine üles.
Wifist: hinnalisematel asjadel juba muutumas normiks. Enim kasutatakse vist hetkel ekraani duleerimiseks kasutades iPadi või Android tabletti. Saad minna tabletiga kuhugi mujale ja samas ka juhtida põhiseadet. Siin on võrdluspilt , kahjuks suht lahja mobiili kaameraga pildistatud. Üleval on Huawei 10 tolli tahvel, all HDS 9 Touch Gen 3. Mobiil kahjuks valis settingud tahvli ekraani järgi, seetõttu jäi tegelikult märksa erksam ja heledam HDS ekraan pildil kahvatuks.
Järeldused: HDS oli 800×600 pikslit, tablett 1280×800. Tableti pildi detailsus oli sama, suurem pikslite arv ei muutnud seda, vähemalt nähtavalt. HDS ekraan oli tunduvalt heledam ( siis ka päikese käes parem). Huvitaval kombel tundusid tabletil menüüde kirjed kuidagi ” rasvasemad”. Kunagi ekraani ülevõtmise algusaegadel oli lisaekraani pilt ebateravam, seda muret küll pole. Kas väljas päikese käes on oluline vahe päikese peegelduse segavas toimes tabletil, toas muidugi ei saanud kontrollida. Plotterite ja combode ekraanid on kaetud mingi peegeldumisvastase kihiga ja isegi eri tootjate tooted on selles osas eri kvaliteediga.