Trolling võib olla keeruline, kui räägime muu hulgas ka erinevate plaanerite kasutamisest ja seda suure hulga ritvadega. Lisaks veel downriggerid. Neist asjust on rääkinud “Rebaseonu”, “Trutta”ja teised. Siin on jutuks mõned teised asjad, kui püüate ilma plaaneriteta.
Backtrolling: paadiga liigutakse tagurpidi. Kui pole vööri elektrimootorit (ja osadel juhtudel ei aita ka see) on ainus võimalus paati täpselt paigal hoida või mingit täpset trajektoori mööda sõita backtrolling.
Samas veel võimalusi (juhtumisi on siin veel sõlmede link Knots): http://www.steelheader.net/Salmon/back_trolling.htm
Ja veel lisad, et vesi üle ahtri sisse ei tuleks: http://www.wavewackers.com/
Kes vaatas rootsi profi Cecilia paati videos, nägi , et paat oli nende backtrollingu lisadega ja ta hoidiski selle võttega paati kala kohal. Mõneks sekundiks on ahtris neid lisasid näha ajal 1 h 33 min 06 sek algavas lõigus. Seda on vaja kui tuul on ja laine tahab üle ahtri sisse lüüa. Vaikse ilmaga pole tarvis. Sama asja näete ka vertikaalpüügi videos teise rootslase B. Tunnimatsi paadil.
Muud huvitavat.
Kuidas viia hea mänguga ja sobiva suurusega, kujuga lanti (tavaliselt ei lähe need vooblerid sügavale) ikkagi sügavale.
Lahendus ameerikast: http://fishfinder.ee/wp-content/uploads/2015/09/OR20-Snap-Weight-System-Instructions1.pdf
Snapweight süsteemile müüakse eestis veel kavalamaid lisaraskusi erineva kaaluga, mis kummitoru jupiga käivad nöörile kaela ja lanti või saaki välja kerides libisevad nööril, lastes kõik kenasti välja kerida. Hea on kasutada loenduriga castingu rulli, siis kui olete oma lisaraskuse ja kaugel see enne lanti on, süsteemi paika harjutanud , on edasi lihtne. Raskuse ja ja selle kauguse (ei pea olema poole liini peal sugugi) paika saamine on lihtne siledal põhjal nagu Peipsi,Pärnu laht. Sõites sujuvalt madalduva põhja suunas tunnete ära, kuna see lant sellise raskusega ja kaugusega hakkab põhja toksima. Olulised sügavused ja settingud jätate meelde, kirjutate üles vms. Edaspidi on Pärnus koha lemmiklanti lihtne viia 4-5 meetri asemel ka 7-8 m sügavusele. On hea koha ja ahvena püügil, kuna koha näiteks teadlaste hinnangul sööb kala umbes kuni 10 protsendi oma keha pikkuseni. Ei taha liiga suurt suutäit. Trollides sügavale lähevad aga landid, mille mäng on suure keele tõttu hoopis teine või on lisaks liiga suur või vale figuuriga. Sarnasest teemast video.
Veidi ebamugavam ja väga tugevat ritva nõudev : Dipsy Diver, Eestis ka saadaval.
Paar linki veel: Venemaalt ja ameerika mandrilt 1 ning ameerika mandrilt 2 (kui ei avane, vali vasakult alt Trolling tools…. lisaks ka Backtrollingust rohkem.