Seda on mitmel korral küsitud. Kuna ka ekraani suuruse järgi on omadused erinevad, siis räägime võrdluses TI-st mis on suuremate ekraanidega (5 tolline on erinev)
Olulistest asjadest lisaks sellele et ei saa moodustada süsteemi ethernetis (NMEA 2000 tal ikkagi on ) on veel need:
- TI-l on ainult 1 mälukaardi pesa. Seal tavaolukorras on kaart, Navionics, C-Map, Alter või midagi muud. Sinna ei ole soovitav salvestada oma sonari logisid, ekraani pilte ja muud. Ja ega palju ei mahuks ka, näiteks Structuremap faile. Näiteks sonarikaardi tegemiseks on hea kaardi pesast kaart välja võtta, mida te siis enam ekraanil loomulikult ei näe ja panna salvestamiseks sisse teine mälukaart.
- Ti-l on ainult üks sonari anduri ühendus. Saate kasutada ainult Totalscan andurit, et saada nii 2D kui SI ja Downscan pildid. Kuna see andur on pikk, siis erinevalt tillukesest 83/200 andurist suurtel kiirustel kipub ära kaduma 2D pilt, kuna pika anduriga on õhumullide turbulentsi tekkimine väga tõenäoline, niikui paadi koormus ja sellest tulenevalt ka paadi ja anduri kaldenurgad muutuvad, tekib anduri juures turbulents ja pilt kaob. Seda kirjeldavad teiste riikide kasutajad.
Kokkuvõttes on TI väga hea asi, kui pole plaani või võimalust HDS mitme seadmega süsteemi peale minna.
Aga mis eelised on mitme HDS-ga süsteemil , oleks väga pikk jutt, sellest kunagi teine kord.